o nás                         

Zelené údolí - nebo, chcete-li Green Valley je táborová základna pod Čertovou horou, asi kilometr od Malé Morávky v Jeseníkách. Každé léto tu postavíme indiánská tee-pee a celý měsíc táboříme s dětmi. Jezdíme tak od roku 1982 -za tu dobu se pro pro mnohé z nás stalo Údolí druhým domovem a lidé z něj druhou rodinou.

Celotáborová hra se každý rok mění, děti si hrají na Robinsony, námořníky, zlatokopy, archeology, kovboje... Pokaždé jsou v tajemném očekávání na další příběhy, které snad doma někdy četli potají s baterkou pod peřinou. Teď mohou všechna ta dobrodružství prožít doopravdy a na vlastní kůži.

Ubytování
Děti spí na dřevěných postelích v šestimístných indiánských tee-pee. Je nutné je vybavit teplým spacákem a karimatkou, popřípadě dekou. Oblečení mají děti uloženo v plastových kontejnerech, které dostanou při příjezdu. Celková kapacita tábora je 50 dětí.

Kuchyň
Profesionální kuchaři vaří ve vojenské polní kuchyni. Děti dostávají jídlo pětkrát denně, nikdo nezůstane o hladu :)

Voda
Každý den přivážíme ve speciální nádrži pitnou vodu přímo z vodovodního řadu Malé Morávky.

Sprcha
Děti se pravidelně sprchují vodou ohřívanou v brutaru.


Toalety
K dispozici je dostatečný počet "kadibudek".

Elektřina
Na základně není, nebyla a doufejme nikdy nebude:)

Personál
O děti se starají lidé, kteří většinou sami prožili své dětství na Morávce. Vedoucí, ale technický personál, jako jsou kuchaři, topič, zdravotník, zásobovač, noční hlídač - ti všichni jezdí na tábor zdarma, mnozí si berou dovolenou.

HISTORIE

Táborovou základnu získala pravděpodobně od DDM Olomouc tehdejší P.S. Dukla Lutín, kterou v té době vedla skupinová vedoucí Amálka Šimková. Byla to doba ofanglovaná pionýrskými šátky, ale sem se ujíždělo - jako děti jsme to ještě příliš nechápaly - za svobodou. Údolím zněli Kryl, Žalman, Nohavica...a nikomu to nepřipadalo divné. Původně klasický tábor s podsadovými stany postupně ovládla tee-pee, hlavně díky Jirkovi Látalovi, dalšímu hlavnímu vedoucímu, jehož ruce a duše tu zůstávají.

V roce 2004 základna od T.S. Máta plynule přešla pod Spolek Green Valley CZ. Tahle parta spravuje tábořiště do teď, s vydatnou pomocí Spolku Zelené údolí, každá skupina pořádá jeden čtrnáctidenní turnus pro zhruba 50 dětí.

Logo Green Valley vzniklo na podzim 2004 v hlavách Indoška a Pštrose, graficky pomáhal Mitaku a realizačně se na něm nadřela Kája. Symbolizuje indiánské tee-pee a vnímavější jistě odhalili také inciály údolí, tedy GV.

Zalomení malíčků pravé ruky je už několik let typickým pozdravem v Green Valley. Vypadá tak, že si lidé podají natažené malíčky a zavěsí se jimi.

Bahňany jsou místem, kam se "létá", když má někdo narozeniny, když někdo něco provede nebo prostě jen tak. Obvykle to probíhá tak, že inkriminovaný obdrží letenku s odůvodněním, ale také jmény leteckého personálu. Pak je uchopen a "letí" do přehrazeného a hlavně rozbahněného místa v potoce.

2021 GREEN VALLEY CZ | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky