Poděkování

03.08.2021

Hej! Už je to zase v čoudu! V čoudu posledního táboráku, hlídkového ohně, polňačky, nebo naší nové neelektrické trouby. Po posledním ranním deštíku zahaleno do jemné mlhy stoupající z uklizené louky. Celý rok se z ní budou vynořovat vzpomínky na další léto prožité v Údolí.

Vážení rodiče. Tohle je parta, která se čtrnáct dní starala o vaše děti. Ti lidi si vzali dovolenou, volno, nejeli do Chorvatska ani na Mácháč, ale úplně zadarmo si vzali na hrb úplně cizí děti. Dva týdny s nimi byli od rána do večera, vařili jim, topili, tahali klíšťáky, vozili jídlo, vynášeli po nich záchody. Běhali s nima po loukách, chystali zábavu, hlídali je ve dne v noci, aby se jim nic nestalo, řešili nejrůznější dětská trápení. Rok za rokem mi to hlava nebere. Děkujeme za důvěru, že jste nám svoje děti svěřili!

Drazí vedoucí a technický personále. Jsem poctěn, že můžu být součástí téhle "bandy". Vím, že spolu dokážeme úplně všechno. Postavit most, pec, kovárnu, letní kino, stvořit a zničit Krakena, naprogramovat mluvící sovu the Bubo, opravit střechu nebo auto, uspořádat olympiádu, tvářit se jako bohové a bohyně, a hned na to se převtělit v čarodějnice nebo škodíky, zodpovědět jakoukoli, byť logistickou hádanku... Všecho si to užít, prožít společně. A pak si po večerce sednout před srub, zjihle pozorovat, jak měsíc zachází za les. Povídat si o těch největších nesmyslech, vymýšlet vtipy, bavit se. Otevřít "katalog zboží" a zpívat až do svítání. Jako jedna obrovská sdílená duše. Letos jsem ji tam zase viděl se nad náma vznášet. Fakt. Doják. Zázrak.

Milé děti. Byli jste zase skvělé. Dva týdny bez rodičů, někteří poprvé v životě, s cizími dospěláky (i když se s některými naopak znáte už téměř od mimina a pořád se sem vracíte). Obdivuju, jak to s náma zvládáte. S jakou důvěrou a odvahou se vydáte do temného lesa pro hlavu medúzy, jak si bezestrachu ustelete pod širákem, jak si dokážete v sedmi letech uklidit, ustlat, umýt ešus...jak si pomůžete, když je to potřeba, jak zvládáte všechny naše divné příkazy, jak rychle se poddáte těm bláznivinám, co nás zrovna napadnou. I když to všechno z naši strany vypadá jako nesmyslná oběť, vězte, že z vás dlouhé měsíce tyjeme, čerpáme tu obrovskou energii. Je to symbióza. Vaše radost, váš smích, to neskutečně nabíjí...

Takže děkuju. Děkujem. Že můžem. Díky za všechny ty rozzářený dětský oči. I když se při odjezdu kalí slzama loučení. Je to pro nás pocta. Odznak dobře odvedené práce. Tak zase za rok. Už teď se těším!

Pavel Indošek Šuba - teď už  bývalý  ředitel firmy Elite Treasure Hunters

2021 GREEN VALLEY CZ | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!